Leasing samochodu – bogata oferta dostępna na rynku

Leasing samochodowy to obecnie bardzo chętnie wybierany sposób finansowania zakupu samochodu do firmy. Tego typu rozwiązanie jak podkreślają specjaliści w wielu przypadkach świetnie się sprawdza i firma może korzystać z leasingu jako sposobu na korzystanie z nowoczesnych samochodów, przy minimalizowanym wkładzie własnym i jednocześnie przy założeniu odpowiedniego zysku jaki będzie wynikał właśnie z leasingu, który da miedzy innymi możliwość zastosowania odpowiedniej optymalizacji w zakresie podatków. Te wszystkie czynniki doprowadzają do sytuacji, w której rzeczywiście wiele firm na leasing się decyduje.

Leasing samochodu – bogata oferta dostępna na rynku

Dlaczego właśnie leasing samochodu?

Przede wszystkim leasing samochodu to sposób na to, by ograniczyć koszty ponoszone jednorazowo. Firma dostaje do swojej dyspozycji nowoczesne samochody a jednocześnie nie musi wykładać dużego wkładu własnego. Tym samym otrzymuje do dyspozycji nowe auto i płaci za nie określone umową raty. Po tym jak umowa leasingu mija można wykupić auto bądź tez zwrócić je do firmy leasingowej, by podpisać nową umowę i sięgnąć po kolejne nowe auto. W ten sposób właściwie bez konieczności inwestowania dużego kapitału firma może mieć zawsze nowoczesną flotę pojazdów. Również obsługa takich pojazdów, które należą do firmy leasingowej, a leasingobiorca tylko z nich korzysta, kwestie spraw formalnych zostają po stronie leasingodawcy, który formalnie pozostaje właścicielem danego pojazdu.

Różne firmy leasingowe dostępne na rynku

Leasingiem zajmują się różne firmy, przede wszystkim jednak najczęściej są to firmy bezpośrednio związane z bankami. Teoretycznie funkcjonują jako odrębny prawny byt, ale w rzeczywistości korzystają z tej samej nazwy, wykorzystują również finansowanie gwarantowane przez bank. Coraz częściej do swojej oferty wprowadzają ofertę leasingu również salony samochodowe, które w ten sposób chcą do siebie przyciągnąć przedsiębiorców oferując w jednym miejscu wybór auta i jednocześnie załatwianie spraw formalnych związanych z finansowaniem takiego zakupu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Leasing. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *